ZPOMALENÍ ČASU

12. října 2010 v 10:47 | katrin

Staly se mi dva zážitky, při kterých jsem vnímala čas zpomaleně.
Ve 14 jsem jela s bývalým přítelem na kole z kopce a závodili jsme. Jeli jsme hodně rychle. Když jsme se předjížděli, tak se moje kolo nějak zašprajclo do jeho kapsy u kraťasů (moje kolo má řídítka zahnutý jakoby do L. Když jsem si toho všimla, tak už jsem padala. Jenže v tom okamžiku jsem začala vidět vše zpomaleně. Mohla jsem se rozhodnout, kam dám ruce, jak spadnu atd. Pak jsem byla z ničeho nic na zemi. Měla jsem odřená kolena a lokty, ale do hlavy jsem se nebouchla. Mohlo se mi něco stát, ale myslím si, že díky tomu, že jsem se rozhodla, jak spadnu (a při tom rozhodnutí byla docela v klidu), tak se mi nic nestalo.
Ve 20 jsem byla s dalším bývalým na ulici, když náš pes snědl hovno. Bývalýho to naštvalo, protože jsme jí už dlouho učili, že se tohle nedělá. Chtěl jí nějak potrestat, ale ona se s ním začala prát a on se naštval a vzal jí do vzduchu a hodil s ní o zem. V ten okamžik jsem to také viděla zpomaleně, přesně jak dopadla špatně na zadní nohu. Viděla jsem to dokonce i přiblíženě se zaměřením na detail šlach a kloubů na noze. No a pak pejsek kulhal, ale naštěstí se jí nic nestalo a asi za 4 dny se uzdravila. Ale zapamatovala jsem si přesně ten její pád. Asi by se jí taky něco mohlo stát, protože prý když větší plemeno psa nemůže používat jednu nohu, tak nemůže vůbec pak chodit, zatímco menším plemenům a kočkám to nevadí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nicholas nicholas | Web | 15. dubna 2011 v 23:15 | Reagovat

další krásný článek, líbí se mi tvé úvahy a věřím, že na nich něco bude. jak ostatně píšeš ve tvém článku fyzické nesmrtelnosti, čas je vlastně jedna velká blbost a lež :)
myslím, že si pročtu hromadu tvých článků, neboť v nich hledám informace, které se mi hodí.

mimochodem, máš krásný design webu, ten se mi taky líbí, stejně tak i obsah a kvalita článků

2 Katrin Katrin | Web | 16. dubna 2011 v 17:58 | Reagovat

[1]: díky za pochvalu to mě potěšilo:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama