ZCESTNÉ ORGANIZACE

11. října 2010 v 17:55 | katrin

Četla jsem teď pár knih od pochybných autorů/organizací. Překvapila mě jedna věc, tak o tom napíšu úvahu. Jednu knihu jsem četla od jednoho satanisty a druhou od sekty (radši nebudu jmenovat:).

Dřív když se mi něco takovýho dostalo do ruky, tak jsem to ani neotevřela, že to je kravina. Zároveň jsem však nechápala, jak tomu může někdo věřit. Myslela jsem si, že i kdybych si to přečetla, stejně bych svůj názor nezměnila. Ale přesto jsem se takovýmto knihám vyhýbala a nebylo to jenom v tom, že by to byla ztráta času. Byl v tom i trochu strach. Zároveň jsem si ale myslela, že mě to nemůže ovlivnit - tak na co strach?

Toto jsem již překonala a nejdříve jsem si přečetla knihu od tý jedný sekty. Těch knih jsem četla víc, ale jedna byla nejlepší. Překvapilo mě, že tam píšou pravdivý věci! Jednak věci dobrý o lásce a tak z kterejch jsem měla dobrý pocit. A taky i věci, co moc lidí neví, můžeš si to ověřit a vím, že je to pravda. Toho jsem se až lekla, protože jsem až téměř do konce knihy neviděla nic špatnýho, naopak samý dobrý a pravdivý věci. Pak ale několik posledních kapitol už tolik nesedělo. Bylo to totiž postavený na tom, že říkáme ti pravdu (o ezoterických věcech a tak), kterou moc lidí neví. Ta se shodovala i s mým pohledem na život, takže ok. Tuto pravdu nám řekl náš spasitel ten a ten. Jelikož nám tuto pravdu řekl, tak jedině on nás může vysvobodit z tohoto utrpení. A proto ho musíme uctívat a bla bla. Takže z toho plyne, že ten poslední závěr je chybný. Jinak celá kniha je v pořádku.

Teď čtu knihu od toho satanisty. Té jsem se na začátku taky trochu bála. Myslela jsem si, že bude temná a bude z toho vyzařovat špatná energie, která se mě bude snažit ovládnout. Ale opak je pravdou. Je sice fakt, že to neni originál tý knihy ale je už hodněkrát upravená, takže to může být pozměněné, ale nic destruktivního v ní není. Jako první mě překvapila autorova hluboká znalost ezoterických věcí. Má mnohem větší znalosti než já a to, co znám, je v té knize popsáno také a správně. Je tam i pár věcí o lásce, ale hlavně ty znalosti. Nevím, kde na to autor bral čas ke studiu, když celý život prý hýřil (alkohol, drogy, sex). Tak kde se stihnul tolik věcí naučit. No ale budiž. S tou knihou od sekty to má společného to, že zase je tam hodně pravdy a znalost věcí, co normální člověk neví. Jenže autor zase řekne, že to ví od nějakých divných bohů a že je musíme proto uctívat a bla bla.

To mi připomíná i náboženství. Máme tu vždy nějakého proroka, který zná mnoho věcí a správně. Ví to od Boha a proto ho musíme uctívat, modlit se a vykonávat všechny další rituály co už do tý základní knihy někdo připsal.

Věda na tom není o moc líp. Vědci zjistí pár objevů, některý jsou správný. A na základě toho říkají lidem, že musí věřit jenom vědcům (víc než sobě) a že všechno ostatní neříká pravdu, jenom věda. Naštěstí se k ní nemusíme modlit:) Ale vykonávat určité rituály bohužel ano.. Čistit si zuby pastou s fluórem, když věda řekne, že stačí jednou denně, tak to tak vykonáváme, pokud nám řekne, že musíme 3x denně, tak se tomu věnujeme vícekrát. Kdyby nám řekla, že si musíme čistit zuby 10x denně, přistoupili bychom na to? Pravděpodobně jo (pokud by to zvyšovali postupně:). Je to taková malá sekta/náboženství. Nutí nás pod zájmem našeho zdraví platit zdravotní pojištění a neexistuje svobodná volba, že ho platit nebudu a když budu potřebovat doktora, tak mám smůlu. Nutí nás povinně v zájmu zdraví očkovat naše děti, přičemž ani nevíme, jaké je složení očkovací látky (že obsahuje třeba rtuť se pak můžeme dozvědět ale věda to tají a udělá studii o neškodnosti rtuti ve vakcínách - jenže k čemu tam ta rtuť je potřebná?). Neptej se, musíš VĚŘIT. Ano věřit našim studiím, protože dříve jsme udělali ty a ty objevy, které byly správné. Z toho vyplývá, že vždy máme pravdu, které ty musíš slepě věřit, dávat nám peníze (zdrav.poj je jako povinná dávka pro členy sekty) a nemáš možnost odchodu (jako v sektě ti v tom taky brání). Není ten svět plný překvapení? :-) Když se přestaneme bát a přečteme "zakázané" knihy. Proč jsou v podvědomí lidí "zakázané"*? Nevíte? Asi pro to, že sekta, náboženství, satanismus a zdravotnictví (věda) jsou si tak podobné:-D

*zakázané samozřejmě nejsou (proto ty uvozovky a v podvědomí lidí), ale úmyslně je propagováno mezi lidi, že takovéto knihy se nemají vůbec číst, protože jsou špatné a kdo je čte a zakládá si na tom nějaké názory je blázen a fanatik.

Tedy co z toho plyne? Že když se na něco nachytá hodně lidí, existuje důvod, proč tomu ty lidi věří a proč se nachytají. Ten důvod je pravdivý, rozumný nebo láskyplný základ, který přesahuje jejich znalosti. Pak se z toho ale udělá naprosto nelogický závěr. Ten zní - tuto pravdu nám řekl ten a ten (spasitel/satan/Bůh/vědci), je to pravda, proto všechno, co tato entita řekne je vždy pravda. Dále se musíte řídit jejími přikázáními (dávat peníze, modlit se, vykonávat rituály, žít tak a tak) a kdo to nedělá, toho čeká postih/bude zatracen/uvrhnut do vězení. Když se do něčeho takového jednou přidáš, je těžké odejít.

Proto si myslím, že stačí umět rozeznat pravdu. A potom můžete číst jakékoliv knihy (protože alespoň miniaturní zrnko pravdy se ukrývá ve všem) a pokud tuto pravdu umíte sami poznat, tak se nenecháte strhnout k bezhlavému uctívání toho, kdo vám tu pravdu řekl. Jenom pro to, že to vypadá, že někdo ví víc než vy, se nemusíte vzdávat své osobnosti a svého života. Protože ten, kdo ponese konečné následky za vaše činy nebude onen prorok, ale jenom Vy sami.

PS: K žádné sektě ani organizaci jsem se na základě přečtení knih nepřidala. Ani tento článek neměl znamenat obdiv k sektám a nerespekt k vědě/náboženství. To jenom kdyby to někdo špatně pochopil. Je to pouze poukázání na společné prvky všech těchto organizací:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama