VĚDOMÍ X NEVĚDOMÍ

11. října 2010 v 17:42 | katrin

V jedný super knížce jsem četla to, co jsem si už dříve potvrdila. A totiž že když se dítě narodí, tak si uvědomuje a vidí více věcí než dospělí. Dobré věci i špatné věci, které nechápe. A že dítě se pak postupem času naučí, co to je "nevědomé", že prostě normálně ví všechno. Proto si hodně lidí nepamatuje své ranné dětství..

Moje pozorování o tomhle tématu je takovéto: vždy, když vím něco, co si druhý člověk "nepamatuje" - vytěsněná vzpomínka nebo nevědomé rozhodnutí - tak když se ho zeptám správnou otázkou, řekne VŽDY, že by to vědět nechtěl. Třeba je holka, kterou kluk podvádí, ale ona ví, že na lepšího nemá (kdyby se rozešli, byla by dlouho bez sexu). Ve skutečnosti to tuší a ví, jak to je. Zcela vědomě se rozhodla, že s ním chce být i přesto, že jí podvádí. Jenže co by tomu řeklo okolí? Tak se rozhodne, že to vědět nechce a přestane si to uvědomovat (ani toto rozhodnutí si pak nepamatuje). Taky si to nechce ani sama uvědomovat, protože by si musela přiznat, že na lepšího nemá a že kvůli sexu si nechá takhle kakat na hlavu..

Tak zastávám názor, že každý ví všechno, ale vědomě ví jenom to, co chce vědět. A proto je nesmyslné někoho poučovat nebo mu říkat pravdu. A naopak já taky nevím hodně věcí, ale už vím, že se vše dozvím v pravý čas. Každý může vědět cokoliv, jenomže jenom málo lidí si vybralo být vševědoucí. Proč? Bavilo by vás vědět všechno (nebo by to byla nuda a to nemluvím o tom, že by vám to zničilo všechny vztahy s ostatními lidmi) a nebo byste raději nevěděli nic a prožívali zábavu v pátrání a "vývoji" znalostí? Každý ať si odpoví sám:)

Taky jsem si uvědomila, že jsem si vědomě vybrala chodit do práce, která mi nevyhovuje co se týče prostředí, a vždycky když jsem v tom hnusnym prostředí, tak se přepnu na "autopilota" a moc nevnímám, dělám všecko automaticky. Pak jsem si vybrala vytěsnit toto rozhodnutí, protože jsem si nechtěla přiznat určitý negativní vlastnosti, které by s uvědoměním vyšly na povrch.

Nebo další příklad - teď sedím u pc a nevnímám jeho tiché hučení. Když se na to hučení soustředím, tak mi vadí. Ale na to, abych ho potlačila a nevnímala vydám energii. Proč jsem si vybrala být u pc když mi vadí jeho hučení? Protože chci napsat článek a je pro mě důležitější se nějak projevit k ostatním lidem (ego) než jít třeba na procházku do přírody. A proto jsem toto rozhodnutí i hluk vytěsnila, protože bych zjistila tuto svojí špatnou vlastnost. Tady vidíme, že příkladů má v životě každý dost, i když se jedná zdánlivě o maličkosti. Dobrá zpráva je, že když jste se sami rozhodli něco převést do "nevědomí", tak si to lehce dokážete zase uvědomit. Stačí jenom doopravdy chtít a umět přijmout svoje špatný vlastnosti.

Toto je také důkaz neomezené lidské síly a svobody volby. Co jiného je větší důkaz lidské síly než to, že každý ví všechno a má neomezenou moc na cokoliv kdykoliv zapomenout nebo si to zase vybavit? Člověk může dokázat cokoliv chce.

Dalším z důkazů je to, že mnozí lidé vytěsnili existenci "nadpřirozena" a svobodné volby. Myslí si, že svět vzniknul náhodně a že nad životem nemají kontrolu, protože to je souhra náhod. Když onemocní, tak mají prostě smůlu, když se jim stane něco špatného, tak je to prostě rána osudu, který nejde ovlivnit. Takovíto lidé se srocují do celků těch, co si myslí to samé, a navzájem se ujišťují o této "pravdě". Běda když někdo řekne, že si za nemoc můžeš sám nebo dokonce za všecko, co se ti v životě stalo! To je přeci vrchol netaktnosti a hrubosti říci člověku něco, co sám nechce vědět. No a mnohokrát jsem se setkala pozorováním s tím,že tito lidé, kteří nevěří ani na intuici, jí využívají nejvíc. A samozřejmě si to neuvědomují. Třeba jsem poslala dva e-maily. Měly podobný název a když se otevřely, tak i text vypadal podobně, ale obsah se lišil. Jeden byl takovej vtípek zatímco druhý odhaloval pravdu o světových financích (viz článek PENÍZE - PODVOD?). A k mému překvapení, všichni si přečetli vtípek, zatímco to o financích ani neotevřeli - něco je vyrušilo a nebo nevědí proč. Když jsem jim řekla, ať si to přečtou, tak si to stejně nikdo nepřečetl. No jo asi náhoda, že čtou všechny maily, ale tenhle si nikdo nepřečetl a tak se nedozvěděl něco, co nechce vědět. A takovýhle příkladů mám hodně - stačí pozorovat.

Ptala jsem se - jak je možné ovládat člověka - bytost, která má takovou moc? O tom je kniha Transformace Vědomí, ale nejdůležitější je, že každý se svou manipulací souhlasí a dokonce při ní spolupracuje. Takto to je, když nespolupracuje rozum a ego s duší. Ale dá se to napravit. Kdo chce, může vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | E-mail | 8. října 2014 v 18:16 | Reagovat

Ahoj nebo dobrý den, nevim zda tykat vykat...velmi mne zaujal článek, naprosto s ním souhlasím. Poslední odstavec mne úplně dostal. Neboť jsem napsala knížku: Duše , co tančí císařský valčík...prodejně se ji daří - cizí lidi mi ji chválí, ale ti pro které byla určena - známí , kamarádi , nejbližsí mi vůbec na ni zpětnou vazbu nedali ( darovala jsem jim ji, tak v penězích to neni) jedná se asi o 20 lidí. Opravdovou a rychlou zpětnou vazbu mi na tu knihu dali 4 lidé (rodina) zbylý mají výmluvy, že nestíhají číst..atd. no zajímavé. Na náhody nevěřím. Nepotřebuji chválu, stačil by názor, jakýkoliv, pro ten účel byla kniha napsána. Nyní jsem ve stavu, kdy se jich už neptám, nechávám to být, přijímam tuto situaci a je to tak lepší. Musela jsem na ten tvůj článek reagovat.

Držím pěsti v živottě.

Hezký den

Aneta

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama