TAJEMSTVÍ (The Secret), OPUS

19. října 2010 v 13:28 | katrin

Tento film pojednává o tom, co jsem věděla už jako malá. Nevím jak jsem to věděla, ale
prostě jsem to věděla, že mám moc pomocí svých přání ovlivňovat realitu. Že všecko, co chci, se mi splní. O to jde v tomto filmu. Je to dokument, který mne zprvu trochu odradil svým zpracováním (šťastné americké tváře, syté barvy..) ale nenechala jsem se zmást zevnějškem a vyplatilo se. Dnes jsem se na tento film podívala podruhé a rozhodně nelituju.

Film by se dal shrnout tak, že je na Zemi známo Tajemství jen vyvoleným lidem. Jsou to lidé
úspěšní a bohatí, známé osobnosti, vědci. To tajemství je tak jednoduché, že je to až neuvěřitelné, že toto opravdu stačí vědět a můžu mít cokoli chci. Tito lidé si ale tajemství nechali pro sebe a ostatním tvrdí, že nic takového neexistuje. Proto je pouze 1 procento bohatých, které ovládá zbytek chudších lidí.

Jenže vtip je v tom, že toto tajemství může využívat každý a přitom bude dostatek pro
všechny. Na co bránit ostatním lidem ve štěstí, když sami máme všechno, co chceme?
Ptáte se, jak to, že když budou všichni mít, po čem touží, tak že bude dost pro všechny? Vždyť každý chce být bohatý a chce mít krásné auto - kde se to vezme? Pravda je taková, že sice to NYNÍ vypadá, že každý kdyby si mohl vybrat cokoli, tak by chtěl nádherný dům a auto a pár milionů na kontě. Myslíte si, že je to přirozené, aby všichni chtěli to samé? Když je každý člověk jedinečná individualita, tak že budou chtít všichni to samé? Ne, je to tak, že lidi nyní nežijí v souladu se svojí duší a individualita se vytratila. To se ale zvrátí tím, že využijete tajemství. Budete si tedy přát luxusní barák s autem a peníze na účtu. Za pár let to máte. Jenže pořád vám něco chybí. Je to prosperující vztah. Tak si budete přát ten. Až se vám splní, pořád to nebude ono, ale už to bude lepší. Nakonec zjistíte, že přání v souladu s duší je odlišné od univerzálního pojetí štěstí. Je to jako vločky - každá je jiná stejně jako každý člověk je jiný a když půjde každý za svým srdcem, tak do sebe přání všech lidí zapadnou jako puzzle a bude tu harmonický svět.

Takže si zkuste si představit, kdybyste mohli žít jakkoli chcete a nebyla by omezení - co by
to bylo? Chce si pořádně promyslet odpověď na tuto otázku, protože to, co vás jako první napadne, nemusí být to pravé. Vždy když vás něco napadne, tak si živě představte, že to máte a žijete tak. Chybí vám něco nebo to je v souladu s Vaší duší? Samozřejmě jak se budou sny naplňovat, tak si svojí vizi opravíte. Zjistíte, že to, co jste chtěli původně, není to úplně pravé. Pak postupujte dle návodu ve filmu.Napíšu si sem, co je mým cílem v přítomném čase, zkuste to také:
Bydlím v přírodě v subtropickém lese v domku na stromě. Mám hodně zvířat a celý den trávím
tak, že se procházím po lese a obstarávám si potravu (trhám plody ze stromů a tak), starám se o zvířata, koupu se v moři, podnikám dobrodružné výpravy. Také mám rodinu, která žije stejně jako já a jsou spokojení. Peníze máme, ale ani je nepotřebujeme - obejdeme se bez nich. Využíváme je občas na cestování a výlety do města a na návštěvu přátel a příbuzných. Také kolem sebe tvořím hezkou zahrádku a jsme stále v ČR. Země má zas dvě Slunce, takže je stále teplo.
Dále je důležitá víra, takže věřím, že se mi to podaří a že to bude brzy. Také se nestarám o
budoucnost, protože věřím vesmíru a tomuto zákonu přitažlivosti (už mám i vyzkoušené, že to funguje). Vím, že mám kontrolu nad svým životem a že se mi bez mého svolení nestane nic špatného. Také vím, že pokud se mi přání nesplní hned, tak že to neznamená, že svou víru ztratím. Naopak, bude stále silnější.
Další důležitá myšlenka z filmu byla, že se máme soustředit na to, co už máme a být za to
vděční. Jsem vděčná, že jsem zdravá, hezká a chytrá, že mám kde bydlet, mám rodinu, přítele, přátele a psisko. Také mám dostatek jídla a svobody (pomocí myšlenek a vizualizace) tvořit si svůj život a za to jsem také vděčná. Že můžu být taková, jaká chci být.

Pokud nemůžete film sehnat, tak dávám odkaz na sestry blog, kde je film online ke shlédnutí - příjemnou zábavu:)THE OPUS

The Opus je pokračování filmu Tajemství. Je to návod, jak používat Tajemství v praxi a na co
sidát pozor.

Je tam vysvětleno, že když se kdokoliv učí něco nového, tak vždycky na začátku dělá chyby
- vypadá to jako stále víc a víc chyb. Jenže to má dno od kterého se to odrazí a pokud to nevzdáte, tak se úspěch vždy dostaví. Reagujte na chybu radostně. Vždyť chybami se člověk učí.

Toto se mi také stává, že něco začnu a nejdříve mi to jde, ale pak se objeví neúspěch. A
většinou to vzdám. Jenže jsem zjistila, že toto je pouze prověrka toho, jestli tvé přání vychází přímo z tvé duše. Protože když jsem pracovala na přání vycházející z mé duše, tak jsem to prostě nemohla vzdát. Cítila jsem se sice strašně, ale něco mě nutilo jít dál i přes potupu. A nakonec se to bohatě vyplatilo - jednak jsem tím zjistila, co chci doopravdy dělat a jednak po překonání neúspěchu se objeví úspěch, kterého si o to víc vážím, a který by se mi dříve zdál nemožný.

Dále je tu ukázáno, že nejdůležitějším cílem tohoto Tajemství je ho předat dál někomu, kdo
o to stojí. Ukázat mu na svém příkladu, že to funguje a žít s vědomím, že jsem udělal šťastným i někoho jiného, kdo to předá zase dál a tak dále až to budou vědět a využívat všichni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama