SVOBODA

21. října 2010 v 18:19 | katrin

Zjistila jsem, že každý, kdo je nějakým způsobem ovládán nebo k něčemu nucen, to ve skutečnosti chce. Jako že hodně lidí chodí do práce a tráví tam zbytečných 8 hodin, protože "musí". Jenže co by ti lidi dělali, kdyby měli dostatek času a prostředků, aby mohli dělat cokoli chtějí? Zpočátku by třeba cestovali, jezdili k moři, hodně jedli a pili, užívali si života. Jenže tak do 3 let by je to omrzelo. Co by dělali pak? To nikdo neví, ale pravděpodobně by se hodně nudili a vytvořili by si takovou situaci, aby "museli" něco dělat. Proto tolik lidí pracuje i když nemusí, protože jinak by nevěděli, co s časem nebo spíše co s bytím.

To samé se týká mysli. Každý někam spěchá, chce všechno vědět hned, umět všechno hned, nemá na nic čas.. Jenže co bude dělat pak? Když dosáhne cíle, vymyslí si rychle další úkol, co "musí" zvládnout co nejrychlejc. A takhle stále dokola.

A co teprve přemýšlení! Všichni stále řeší problémy. Ale ve skutečnosti je ani vyřešit nechtějí. Protože jakmile se problém vyřeší, tak přijde na řadu nový. Když to pozorujete nezávisle, je to docela k smíchu, ale každý to tak víceméně má (dokud se úplně neodpojí od Matrixu).

Proč to lidé dělají? Protože svobodnou existenci nezvládají. Proto si vymysleli čas a vývoj a milión povinností (vlastně proto se vtělili na tuhle planetu). Také nechtějí mít zodpovědnost za svojí svobodnou existenci. Proto se vymlouvají slovem "musím", přičemž si úkoly, starosti a povinnosti podvědomě přivolávají. Přátelsví je ve většině případů o tom, že se dva a více lidí podporuje v objektivní "pravdě" že život je takový a takový. Prostě hledání jistoty.

Tedy se svobodou je nutné začít u sebe. Chovat se svobodně znamená nebát se vyjádřit pravdu, být tím, kým jsi, a ne si stěžovat na omezující autority a všechno na ně svádět. Zatím existuje mnoho způsobů, jak se osamostatnit. Začít můžete u své mysli a myšlenek, dále u svých projevů k okolí a nakonec zbývá vymanit se od ovládání "elitami".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaarusa Gaarusa | Web | 21. října 2010 v 18:23 | Reagovat

Zajííímavé :-)

2 Mia Mia | Web | 21. října 2010 v 18:27 | Reagovat

ahoj..u nas je prave Caja de música tak se kukni.. je to ze pridavam spusto pisnicek a tak a ja sa vyjadrim ku nej a vy mate moznost mat svoj nazaor a vypocut si aj inach nazory. thnks.. tak se kukni a vyjadri sa... pap.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama