ŘEČ, SLOVA, SYMBOLY 1

11. října 2010 v 17:46 | katrin

Zkoušela jsem zjistit vibraci slov. Nejdříve jsem rozložila slova asi takto:

poznávat = po - zná - vat
po - předložka; po kom, po čem? (6. pád)
zná - od slova znát
vat - nedokonavý tvar, infinitiv, sloveso, děj

Takhle jsem si hrála se slovama a zkoušela zjistit jejich symbolický význam. Televize je přístroj na vize, pomoc je volání po moci.

Dál jsem to vylepšila tak, že jsem si intuitivně vymyslela základní symboly. Třeba el na konci slova znamená on a symbol pro on je "šikmá čára s puntíkem dole". Vypadá to přibližně takto " ./ " ale ten puntík je součást tý čáry jako hlavička špendlíku.

Takhle jsem si udělala několik pravidel a podle toho se snažila nakreslit obrázek/graf slova. Jedno slovo by měl být jeden graf. Ale když je těch symbolů ve slově hodně a byla by z toho patlanina kdybych to dala všechno do sebe, tak to sestavuju tak, že jdu zleva doprava ve slově a dávám symboly za sebe pokud nejdou vložit.

Potom, když mám celý obrázek slova, zpátky přečtu symbolický význam obrázku podle jiných pravidel, než byl obrázek sestavován. Už to není o rozložení na jednotlivé části a čáry, ale právě o čtení celku, který ty jednotlivé části tvoří.

církev = zazděné duchovno/růst, neboli duchovno v mlze (tohle nevím jistě! kdyžtak doplním)
pobožný = rozdělené srdce přepážkou svisle na dvě půlky, rozlomené srdce
pomoc = člověk oddělený mlhou/mřížemi se nemůže zvednout a natahuje ruce

Vypadá to logicky, ale já jsem to tvořila podle určitých pravidel + intuice a opravdu jsem nevěděla, co mi vznikne. Takže některé ty obrázky a významy slov byly opravdu překvapivé, i když se to zdá logické. Nedělala jsem to jako že bych si řekla tak třeba pomoc by mohla vypadat jako člověk co natahuje ruce. To právě jsem byla překvapená, že mi to takhle vyšlo.

Rozložila jsem si i jednu větu:

Poznávám nové lidi.
= skok přes překážku/oddělení - lež/nesymetrie - vidět/vnímat - nekonečný cyklus
(Jeden symbol může mít více významů, proto je to oddělené lomítkem.) Vyložila bych to jako:
Snažím se překonat oddělenost, ale lžu si, musím vnímat nekonečný cyklus.

Pokud si všimnete, máme tu skrytý problém člověka, který toto řekne, a rovnou i navrhnuté řešení. Když někdo mluví, vy OBA tento skrytý obsah sdělení podvědomě vnímáte. Na tom staví kniha Anastasia. Slovo hlazení má trochu jiný skrytý význam než slovo pohlazení. Slovo děkuji má trochu jiný skrytý význam než slovo děkovat. Proto o tom nemusíte vědět, ale když čtete knihu, jsou takovéto nepatrné změny ve slovech důležité pro sdělovaný význam a pro emoce a věci, které si z knihy odnesete na nevědomé úrovni. A to nemluvim o uspořádání slov ve větě, vzájemné působení slov na sebe.. Samozřejmě když někdo píše knihu, tak si to nekreslí do symbolů a nečte skrytý význam. To by tím mohl strávit celý život. Podle toho, jaké jsou jeho záměry, se jeho podvědomí podepisuje do skrytého obsahu slov. Vy to vnímáte a podle toho, jací jste, taková literatura se vám líbí. Když vám píšu tyto řádky, tak to píšu taky jak mě napadne. Ale na konci mé symboliky jsem se dostala už k tomu, že když si řeknu slovo, tak si umím v mysli představit přibližný symbol a interpretovat ho. Stále mi to ale zabere hodně moc času. A proč jsem zmiňovala Anastasii? Protože ve své knize píše, že ta slova takto skládá vědomě a ještě něco víc. V době, kdy jsem tuto knihu četla, jsem pořádně nechápala, co to obnáší. Teď to vím a připadá mi to neuvěřitelné. Asi opravdu využívá celou kapacitu mozku.

___________________________________________


Celou dobu jsem ještě stále pořádně nevěděla, proč to dělám. Ale bavilo mě to. Zkoušela jsem nakreslit a přečíst různá slova. Pak jsem si skusila zjistit význam slova ďábel. Když jsem to nakreslila, tak mi vyšel symbol, který jsem už podobný nakreslila. Otočila jsem stránky v sešitě a našla ho. Byl to stejný symbol, ale měl hlavičku nahoře, tedy byl opačný. Byl to symbol pro nekonečno (posléze jsem zjistila, že to je i symbol pro duši ). Nekonečno (a duše) je nakreslené jako člověk s hlavou nahoře, zatímco ďábel je nakreslený jako člověk hlavou dolů. Tady jsem se zastavila a nevěřila svým očím. Protáhla jsem to do noci a vypracovala si tuhle svojí symbolickou vědu:)

Postupně mi ještě vyšlo docela dost zázraků. Duše je také nakreslená jako člověk s hlavou nahoře. Má tedy stejný smysl jako nekonečno. Slovo satan je zase stejné jako slovo nevěřit. A slovo démon je obrázek, který vyšel jako obrázek ďábla, ale je uvnitř kostky = hmoty. Tedy démon znamená ďábel ve hmotě. Slovo vidětstejný znak jako slovo vize a slovo věřit. Slovo televize je nakresleno jako člověk hlavou dolů (=ďábel) + symbol pro vidět/vize/věřit.

Přehled významu slov:

Duše, nekonečno = člověk s hlavou nahoře
Ďábel = člověk obrácený hlavou dolů
Satan, nevěřit = zastavený děj směrem k vám
Démon = ďábel ve hmotě
Televize = ďábel + vidět/věřit
Telefon = 2x za sebou člověk hlavou dolů ( tj. 2x ďábel)
Církev i maska = symbol duchovna/růstu v mlze (asi to je symbol růstu, nevím jistě)
Hlas = nekonečná láska
Hlazení = přítomnost v nekonečnu
Změnit = obejít/přeskočit přítomnost
Jednoduchý = kapka přítomnosti
Komunikace = propojení
Ovlivnit = za pomoci vody (živel) konat v nekonečnu
Nejvyšší = přítomnost v nekonečnu + děj vzhůru
Usmívat se = pozitivní přítomnost + děj
Poslední = přítomnost upadá
Osud i hlad = hmota v nekonečnu
Protože i pomoc = člověk co je v mlze/za mřížemi a nemůže vstát (u slova protože nenatahuje ruce nahoru ale dolů)
Světlo = z člověka (=duše, nekonečno) jde děj směrem k vám
Dodržovat = snažit se něco přeskočit ale padat
Udržovat = směrem k nám dolů v nekonečnu, to už je symetrický ale směr je dolů
Svět = ukotvený děj, který jde konstruktivním směrem
Tma = přítomnost ve hmotě
Strach = přítomnost ve hmotě + konstruktivní děj
Noc = rozdělené nekonečno
Transformace = člověk s hlavou nahoře (= duše, nekonečno) v nekonečném ději
Milovat = děj hoření člověka/jeho v nás (no to je trochu neohrabaný ale nechci to zkreslovat)


Když jsem to zpětně spočítala, tak základních symbolů ze kterých stavim, mám 21. Z toho je 7 neutrálních, 7 převážně konstruktivních a 7 převážně destruktivních. Tenhle poměr vznikl taky intuitivně, ale vždy záleží na kombinaci symbolů, co z toho ve finále vznikne. Proto píšu převážně konstruktivní/destruktivní.

Jakto, že to takhle krásně vyšlo? Dle mě je to důkaz, že za mluveným slovem existují nevědomě vnímané symboly, které vás chtě nechtě ovlivňují. Každý z vás si může vymyslet svoje symboly a svoje pravidla. Pokud to bude intuitivně správně, vyjde vám přibližně to samé, jako mě. Můžete si vymyslet symboly odvozený podle tvaru písmen nebo každý slabice přiřadit číslo. Je to jedno, ale výsledek by měl být přibližně stejný.

Když spolu dva lidé mluví, tak se k tomu se samozřejmě přidá tón hlasu, řeč těla.. Mozek opravdu vnímá milióny dat, ale vědomě vnímáte pouze sympatii/nesympatii k danému člověku. Nevíte proč, ale něco vám na něm přijde milé/něco vám na něm vadí. To, co takto nevědomě vnímáte je počátek k tomu, co vnímáte vědomě, co si myslíte a co cítíte. Pokud to někdo umí ovládat má velkou výhodu. Ale každý to ovládá víceméně nevědomě neboli tak, že si řekne "chci udělat dobrý dojem" a nevědomí vydává ty správné signály a vybírá správná slova. Vidíte, jak je každý člověk chytrý?

Myslím, že to samé můžeme udělat i s jinou řečí, že základní symboly jsou pro jakékoli slovo v jakékoli řeči stejné v tom daném významu. Například slovo ovlivnit mi vyšlo jako pomocí vody konat děj v nekonečnu. AJ: Influence je in + fluence. Což je v + magický vliv/plynutí. NJ: beeinflussen = be + ein + flussen což je: po (asi) + jeden + téci!! ŠJ: influir což je in + fluir, tedy v + téci. Docela překvapivé když si vezmeme, že v ČJ nemá slovo ovlivnit nic společného s téci či vodou. A mě to takto vyšlo a až pak jsem se podívala na původ/význam v cizí řeči. Proto nás v podvědomí ovlivňují i písně, kde se mluví cizím jazykem, kterým nerozumíme a nevíme, o čem se zpívá. Pravděpodobně to ale působí víc, když píseň zpíváme, aktivně odříkáváme fráze, kterým nerozumíme..

Když si uděláte vlastní symbolický výklad, už vás nikdo nemůže napálit Nevíte, jestli je televize konstruktivní a pomáhá vašemu vývoji? Přeložíte si to do symbolů a je to. Pravda se nedá ukrýt.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama