REALITA

11. října 2010 v 16:46 | katrin

Bavila jsem se s kamarádem přes chat o realitě, tak jsem nad tím zapřemýšlela a napíšu svůj názor:)

Tedy podle mého zážitku je vědomí (duše) a to je mimo prostor a čas. Je velké společně vědomí (Bůh), které se rozdělilo na mnoho malých vědomí. Toto velké vědomí může normálně myslet a cítit a má nekonečnou inteligenci. Jelikož může myslet, může vytvářet energii, protože všechny myšlenky obsahují energii (stejně jako všechny city). No a toto velké vědomí (Bůh) stvořilo svýmy myšlenkami a city hmotu. Hmota je totiž zhuštěná energie, tím pádem to energie je, akorád má jiné vibrace než např. světlo. Všechno kolem je energie.

To velké vědomí (Bůh) když vytvářelo svět do něj dalo svojí energii myšlenek, aby stvořilo hmotu, a zároveň ducha. Tedy se toto velké vědomí "rozdělilo" anebo "stvořilo" do každé hmoty ducha (vědomí). Podle principu jin a jang - by měl být v každé hmotě duch, duše, vědomí nebo alespoň shluk energií a citů.

Jistě každý z vás ví, že je vědomý. Tzn. že může vnímat vnější svět. Také již víme, že i zvířata obsahují vědomí. Také bylo pomocí detektoru na změnu elektrického napětí na rostlinách vyzkoumáno, že i rostliny si uvědomují okolní svět a reagují např. na myšlenky člověka (na jeho záměr rostlině pomoci nebo uškodit). Já jsem toho názoru, že i "neživá" příroda obsahuje vědomí, i když jenom primární, tedy že kámen ví, že existuje. Věci, které jsou vyrobeny člověkem také obsahují vědomí, pokud je vyrobil vlastníma rukama člověk a dal do toho svou energii. Pokud je vyrobil člověk za pomoci strojů, tak nevím, jestli vědomí obsahují. Vím jen, že používáním se do nich vědomí vštípí (nebo shluky energií). To vím, protože můj pes kouše věci, ale vždy rozkouše věc, která je nová nebo jí nemám v oblibě nebo jí nepoužívám.

Dále všechno, co má vědomí, může tvořit další hmotné (a nehmotné) věci. Takže kámen se může rozdělit na dvě menší vědomí, zvířata se spáří a vytvoří mláďata, která mají své vlastní vědomí. Také všechna vědomí svými vyslanými energiemi mohou ovlivnit hmotné okolí. Třeba když má někdo silnou vůli, tak může za pomoci mysli posouvat předměty. Nebo člověk může svojí myslí ovlivnit růst rostlin. Příkladů by bylo hodně.

A tak tedy, co to je "realita"? Je to vlastně jeden velký soubor energií uprostřed prázdnoty, které ovládá duch (vědomí) každého tvora. Každý vnímá realitu jinak, podle toho, jaké má "brýle" (rozuměj tělo), které mu shluk energií převedou na něco hmatatelného a reálného. Tedy realita je sice jedna, ale každé vědomí ji může podle svého přání a podle své síly ovlivňovat. Změní se vědomí, které realitu vnímá a tím se změní i realita sama. Je to propojené. Není to jako že by existovala nějaká univerzální neměnná realita.

A tedy - když jdou dva lidi vedle sebe a jednomu se zjeví anděl, zatímco druhý nic nevidí. Co je realita? Kdo z nich má "pravdu"? No asi každý realitu vnímá jinak, a proto má každý svojí realitu. Ale zároveň je i "objektivní realita" (ten shluk energií), který zaznamená úplně každou myšlenku. Tedy pokud jeden z nich viděl anděla, tak ten anděl opravdu v "objektivní realitě" existuje. Všechno, na co pomyslíš, v tom shluku energií existuje. Ale liší se svojí sílou myšlenky. Když je do toho dána dostatečně silná myšlenka, tak se energie zhmotní. Tedy kdyby si dostatek lidí myslel, že ten, co viděl anděla, nelže, tak by se ten anděl objevil i většině těch, co by o něm pochybovali. Pokud by si ale většina lidí myslela, že anděl neexistuje, tak ho uvidí jen pár lidí na to citlivých, ale většina lidí ne, dokonce i lidé, kteří na něj věří ho nemusí vidět. Tomu se říká kolektivní mysl, která tvoří kolektivní realitu (tzv. kolektivní sen).

Lidé, kteří se hádají o tom, kdo má pravdu, se hádají vlastně úplně zbytečně, protože i když něco zatím není pravda, tak to pravda může být, pokud do toho vložíme dostatek energie, protože máme vědomí a tím pádem můžeme tvořit. Lze se dohadovat o tom, co je v kolektivní realitě "pravda", ale když víme, že skutečné může být všechno, není toto dohadování zbytečné?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama