PŘEDSTAVY

11. října 2010 v 16:39 | katrin

Někdy když jsem byla ještě v posteli, jsem přemýšlela nad tím, co si představovat. No a v jednu chvíli mi došlo, že určité věci, co se mi staly, jsem si asi před rokem nebo dvěma celkem intenzivně představovala. Dělala jsem si takové příběhy pro zábavu, ve kterých jsem měla pestrý život, ale zároveň i trochu nebezpečný. Byly to různé příběhy, které si i navzájem odporovaly. No a pak jsem zjistila, že nyní (v budoucnu od té doby, kdy jsem představy vytvořila), prožívám mix těch představ. Bylo to vidění budoucnosti nebo její ovlivnění?
Ani jeden z těch příběhů se mi nevyplnil doslova, ale zhruba 40 procent z každého příběhu ano, a to je hodně na to, že tyto příběhy byly docela dobrodružné (pravděpodobnost splnění pomocí náhody malá).

Takže musím být se svými představami hodně opatrná. Co si budu představovat do budoucna? Vždy něco šťastného a hlavně to, co bych skutečně chtěla zažít!

Další věc, co jsem se o představách dozvěděla je, že se podle nich dá určit, co je pravda a co nikoli. Je to jednoduché. Dozvěděl jsi se nějakou věc a nevíš zda tomu věřit? Zkus si tuto věc představit. Podle toho, jak ti to půjde uvidíš, jak na tom je. Toto jsem poprvé četla v knize Anastasia od Vladimira Merge. Zdálo se mi to jako dobrá myšlenka, ale ověřené v praxi jsem to neměla. Za nějaký čas jsem četla o rodových statcích (1 ha půdy si vhodně oseješ a vytvoříš krásnou zahradu, kde je nejlepší místo na početí a pak na porod). No a začla jsem si to představovat se svým klukem (abych pozitivně ovlivnila budoucnost). Všechno jsem si to dokázala dobře představit, ale když jsem se dostala k samotnému sexu, tak mi to nešlo. Divila jsem se proč, protože normálně mi to problém nedělá. Ale prostě mi to nešlo si představit. Tak jsem si začala představovat další den ráno. Takovou dobrou náladu a vstávání. To už mi zase šlo. Pak jsem asi za tři dny četla další díl knihy. A tam bylo vysvětleno, že když budete chtít počít dítě tou cestou uvedenou v knize, tak na samotný sex si nebudete moci vzpomenout. Jak probíhal, nic, prý úplné okno. Psali tam, že to takhle mají vyzkoušené dva lidi. Lžou v knížce? Asi ne, protože jsem si to neuměla představit + tím jsem si i ověřila, že se dá pravda zjistit pomocí představivosti. Kdyby v této knize lhali a já si zrovna toto v tomto kontextu neuměla představit, byla by to taky docela náhoda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama