OČI

11. října 2010 v 17:40 | katrin

Říká se, že oči jsou bránou do duše. Tak jsem je zkusila pozorovat a zde máte mé závěry.

Když jedu MHD, tak se koukám různě po lidech. Většinou si každý hledí svého a nemá rád oční kontakt. No já jsem taky trochu nervózní, když na mě někdo čumí:) Ale to mi nebrání, abych to dělala ostatním. Takže zkoumám oči lidí. Většinou se koukají do prázdna a nebo do mobilu, knihy, novin atd. Málo lidí si povídá, takže se skoro vůbec nekoukají na druhé lidi. Je to jako v tý písničce kde se zpívá o "míjení se v tramvajích".

Ale co o člověku prozradí oči? Zjistila jsem, že skoro všechny malé děti nadšeně pozorují okolí i ostatní lidi, přičemž mají velké zorničky. Ten, kdo žije v šedi dnů má zorničky malé a cestu považuje za nudnou rutinnu.

Dále si myslím, že velikost zorniček určuje, nakolik je člověk v dané chvíli otevřený (duchovnu a tak). Prostě jaký kus světa doopravdy vidí. Čím menší zorničky jsou, tím je omezenější. Samozřejmě na to má vliv i množství světla. Ale ne tak velký, jaký mu ve škole přisuzují. Např. v tramvaji, kde je hodně světla mají všichni lidé zorničky menší a mezi nimi byly tři děti a všechny děti měli zorničky velké. V tom samém prostředí. Čím je dítě starší, tím je má menší a to proto, že tím více je ovlivněno systémem.

Za další víme, že drogy rozšiřují na chvíli vědomí (po dobu zfetování). No a ten, kdo požije drogu má velké zorničky. Ale jelikož alkohol a drogy jsou něco jako půjčka, tak u těch drog se to splácí velmi omezeným obzorem v době dojezdu nebo v době absťáku.

Dále třeba televize obzvlášť s digitálním signálem zužuje vědomí. Před chvílí jsem se koukala s mým klukem na TV pořad a byla docela tma. No a když jsem se mu podívala do očí, tak je měl malé i když se na televizi zrovna nekoukal. Což je důkaz, že televize ovlivňuje vědomí lidí a manipuluje s ním.

Taky když jsou dva zamilovaní lidé spolu, tak mají rozšířené zorničky. To je znak zájmu. Taky proto ti jsou někteří lidé víc sympatičtí než jiný. Jedná se o mimoverbální sygnál. Přičemž čím víc tě něco zajímá, tím víc k tomu vysíláš energie a tím víc se to projeví ve tvých očích.

Pokud chcete zjistit, jak na tom jste, stačí se podívat do zrdcadla když jste v normální náladě a při denním osvětlení když je tak akorát světla. Je to zajímavý zjištění
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama