NÁHODY?

12. října 2010 v 11:45 | katrin

Nyní Vám chci vyložit zážitky, které se mi stávají běžně. Myslím si, že všem se tyto zážitky stávají běžně, akorád si to málokdo uvědomí. Myslím, že je škoda, aby se takovéto zážitky přehlížely jako pouhá náhoda, proto to sem sepíši.

Jdu do knihovny. Přemýšlím nad nějakým problémem. Již mám vyzkoušené, že když takto přemýšlím, tak vždy šáhnu po knize, kde se dozvím řešení. Pokaždé.
Šáhnu do regálu a vezmu knihu, která mne zaujme (asi obalem). Vyberu asi 5 knih a z nich se rozhodnu, které vypůjčím. Hned jak přijdu domů, čtu jednu z vypůjčených knih. Do druhého dne objevím řešení problému pomocí nějaké věty v knize.

Měla jsem sraz s kámošem. Když už jsem byla skoro na místě, tak mi volá, že má asi 20-30 min zpoždění. Vracet jsem se nechtěla, žádnou knihu jsem s sebou neměla a byl večer. Co budu dělat? Asi se s někým seznámím! (toto mi také funguje stoprocentně, věděla jsem to)
Začnu myslet na to, že bych se chtěla seznámit s nějakým mladým člověkem a pokecat s ním tak 20 minut. Řekli byste si: "No jo, ale kdo se se mnou bude bavit v zimě na ulici 20 minut jen tak, ještě k tomu, když já nikoho neoslovím?" Jste na omylu, někdo nebo něco to vždycky vymyslí podle mého požadavku.
Tedy asi 3 minuty jdu pomalým krokem a soustředím se na zadanou věc. Po chvíli ke mě
přichází mladý kluk, jestli neznám cestu do baru. Ten bar znám, tak mu odpovím, že ho tam zavedu. Je to totiž 10 minut cesty odsud. Deset minut tam a deset zpátky je těch 20 minut, kterými jsem chtěla zaplnit čekání. Jaká náhoda.) On byl rád, že ho doprovodím a trochu jsme pokecali. Pak jsem šla nazpátek a sešla jsem se s mým kamarádem přesně.

Ukradli mi mobil. Neměla jsem číslo na jednu kámošku a chtěla jsem se s ní sejít. Vzpoměla jsem si na ní a myslela jsem na to, že to je škoda, že bude trvat, než to číslo opět získám. Za pár minut jsme se náhodou potkali, ona ani nevěděla, že nemám mobil. A potkali jsme se na místě, kam ona moc nechodí, ale já ano.

Chtěla jsem si koupit nějaké oblečení. Představila jsem si, co bych asi tak chtěla. Párkrát jsem šla do obchodu a uviděla přesně to, co jsem scháněla (toto mi nefunguje stoprocentně bohužel).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama