MOZEK

19. října 2010 v 13:41 | katrin

Co je nejlepší dělat pro mozek? Učit se, luštit křížovky nebo počítat?

Myslím, že pro začátek je nejlepší přestat se koukat na televizi, poslouchat rádio a pokoušet se vnímat informace z okolí. Proč? Když už pominu teorii spiknutí, tak proto, že všude z okolí se na tebe valí hromada nesmyslných informací. Proč? Abys nemohl svobodně přemýšlet. Pokud je tvůj mozek zaměstnán úvahou, proč jeden poslanec pomluvil druhého, třetí se přidal na stranu prvního a pak se sešli na schůzi.. Tak tě nenapadne, že celá politika je jenom divadlo a ve skutečnosti to funguje úplně jinak. Už jsi vtažený do děje a tím pádem i manipulovaný. Vidíš např. 15 různých řešení, z kterých bys vybral. Jenže všechny tyto řešení ti vnutil ten, kdo podává tyto informace, abys měl pocit "svobody volby" a toho, že o něčem můžeš rozhodovat. Ve skutečnosti existuje nekonečně mnoho řešení pro každou situaci. Pokud ti někdo zmanipuluje tak, že jich vidíš pouze 15, tak ti zaostává mozek. Čím míň řešení vidíš, tím jsi na tom hůř. Nakonec se začneš rozhodovat mezi pravicí a levicí jakoby nic jiného neexistovalo. Ono je správné vybírat ze dvou možností. Jenže předtím je dobré vzít v úvahu všech nekonečně možností. Z nich vybrat dvě nejlepší a mezi nimi se pak rozhodnout.

Dále je dobré zbavit se všech vlivů, které negativně působí na mozek. Což je TV, rádio, mobil, fluór, chemická jídla. Je dobrý netelefonovat dlouho. Pak taky si na noc vypínat mobil. Lépe se spí a nepřetěžuje mozek. Signálu z wifi se těžko zbavíš. To jsem ještě nevymyslela, ale možná pomůže orgonit.

Dále by mohlo dobře působit na mozek domácí zvíře, popř. zvířata. Protože tě nutí přemýšlet. Je to opak televize a stereotypní práce. Samozřejmě všechny tvořivé činnosti příznivě působí. Dala by se k tomu přiřadit i pohoda a dobré emoce. Ve stresu se ti třeba hůř počítá například. Jsi pomalejší a mozek ti moc nefunguje. Když jsi v permanentním stresu, tak ti může i zaostávat.

Když se zbavíš škodlivých vlivů na mozek (mezi něž se dá počítat i to, jak se stavíš k názorům druhých), tak budeš mít před ostatními velkou výhodu + budeš svobodnější a budeš se rychleji rozvíjet. To se vždycky hodí. Protože už nebudeš závislý na informací z vnějšku, budeš umět popřemýšlet a vymyslet to sám. Po nějaké době přijdou vědci s novým objevem, který ty už dávno znáš.

Samozřejmě je také dobrá četba, mluva v praxi cizím jazykem (ne učení slovíček!), trénování logiky (v malé míře) a nakonec počítání příkladů (v ještě menší míře). Nic jiného není potřeba. Škola je samozřejmě zbytečná a akorád ti v ní mozek degeneruje. Učit se nazpaměť pod tlakem dobrého ohodnocení cokoli je nesmysl. A to ani nemluvím o tom, že nesmíš vyjádřit svůj názor, musíš se přizpůsobovat okolí. Škola není o předání vědomostí, ale o naučení se přizpůsobivosti + jednotného myšlení, kde nepátráš o tom, jestli předložené informace jsou pravda. Pátrat po pravdě bylo ve všech dobách nebezpečné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 24. února 2016 v 23:13 | Reagovat

Barytova omitka. Stejna, jaka se pouziva na RTG oddelenich jako stinici proti rentgenovemu zareni. Mam odzkouseno, ze znatelne pohlti (odstini) wifi 2.4 GHz, 3.6 GHz, 4.9 GHz, 5 GHz, 5.9 GHz i bluetooth 2.4 az 2.485 GHz. Silna vrstva odstini i GSM a LTE frekvence. Je to sice draha varianta, ale zato ucinna. Take zvazuji si ji doma nahodit, bohuzel ale okna neodstinim. Stineni na okna - to uz je bohuzel extremne draha zalezitost ... 8-O  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama