KLIK - ŽIVOT NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ (Click)

19. října 2010 v 13:29 | katrin

Toto je moje oblíbená komedie, ve které hraje Adam Sandler - s tím jsem viděla už hodně filmů, protože dobře hraje v komediích. Tento je ale nejvíc poučný a přitom zábavný (a i smutný).

Začíná to jako idylický americký život - mladý muž má krásnou ženu a dvě děti, syna a dceru. Žijí v krásném domku se zahradou. Muž pracuje a žena je asi s dětmi doma. Hlavní hrdina je manžel a jsme svědky jeho života. Snaží se pro rodinu zajistit hodně peněz, ale zároveň také touží po moci a po tom, stát se hlavním spoluvlastníkem společnosti. Pracuje tvrdě, ale kvůli touze po moci často zanedbává rodinu. Je vyčerpaný a začíná být nevrlý. Doma má mnoho ovladačů a vždy ho vytáčí, že neví, který je na co a mačká to blbě:) Proto se vydá do obchodu koupit univerzální ovladač. Tomu se mu dostane, ale posléze zjistí, že to není obyčejný ovladač, ale kouzelný, který mu plní prakticky všechna přání. On toho začne využívat k tomu, aby byl povýšen v práci. Myslí si, že až nastane čas a budou se mít dobře, tak se začne věnovat rodině. Do té doby ale přeskakuje rodinné záležitosti v životě a věnuje se pouze práci. Když děti zlobí, tak to prostě ovladačem přetočí a je hned dál. Pro okolí, které je v té době přítomné, funguje na autopilota. Říká věci, co by pravděpodobně odpověděl a chová se přirozeně, ale přítomný není. Zprvu si nový ovladač zamiluje, ale po čase zjistí, že ovladač ovládá jeho. Má totiž paměť a když stále přetáčíš třeba nemoc, tak si to zapamatuje aby ušetřil práci, a pak nemoc přehrává automaticky. Takže nakonec nemá ze života nic a už s tím nemůže nic dělat...

Poučení z filmu je následující: Jak mu Marty řekl, on přetáčel nudné chvíle v životě (byl na autopilota) mnohem dříve, než dostal ovladač. Jak? Dělá to tak skoro každý když dělá rutinní práci, která ho nebaví. Vypneš mozek nebo přemýšlíš nad něčím jiným a ani se nenaděješ a uběhlo mnoho času. Když by sis měl vzpomenout na průběh práce, kterou jsi dělal, tak nevíš nic - nebyl jsi přítomný. Je to stejné, jako když bys měl ten kouzelný ovladač. Jenže právě varování ve filmu je pravdivé - nejdřív budete nepřítomni při čekání ve frontě. Pak vás začne nudit i práce, škola a postupně skoro všechno, co děláte. Čím déle jste nepřítomní, tím méně to pak můžete ovládat. Nakonec to začne ovládat vás a stane se z vás biorobot. Vidíte to všude okolo - když jdete po ulici, tak vidíte lidi napůl živé a napůl mrtvé. Jdou přímo dopředu za svým cílem a mají nepřítomný pohled - jsou to pohybující se těla bez duše - duše je jinde. Nebo v metru si nikdo nepovídá a skoro každý je přepnutý na autopilota, kouká do blba. Každý se tak rozhodne, protože si myslí, že později, až bude čas, tak si bude užívat naplno, teď to musí nějak přetrpět..

Proto bych doporučovala každému, ať se na film koukne, i přes to, že jsem zde vyložila skoro celý děj, tak při sledování filmu je z toho větší poučení, protože pokud to někdy děláte taky, tak vás to probudí.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire HP-world Claire HP-world | Web | 19. října 2010 v 13:33 | Reagovat

vypadá to zajímavě

2 Koojinka Koojinka | Web | 19. října 2010 v 13:39 | Reagovat

super comedie :PP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama