JAK UHLÍDAT OVCE?

21. října 2010 v 18:01 | katrin

Následující text jsem nepsala já, ale rozhodně stojí za přečtení. Je ze serveru zpovedka.czMísto : Ohrada
-------- --------

... Pane, ovce stavějí v ohradě jakousi rampu.

Cože? To jako začly samy od sebe stavět rampu? Co se to tam sakra děje?

No, pane, prozkoumali jsme situaci a momentálně se to jeví následovně. Ovce mezi sebou začly komunikovat a navzájem si vyměňovat informace a zkušenosti a začly se pomalu učit a poznávat okolí. Netrvalo dlouho a uvědomily si, že jsou v ohradě a že se chtějí podívat, co je za ohradou. Ta rampa je s největší pravděpodobností prostředek k úniku.

Hmm předpokládam, že jestli to dospělo takhle daleko, tak když jim tu rampu zbouráme, tak začnou stavět novou. Maj nějakýho vůdce? Co kdyby tenhle vůdce záhadně zmizel? Možná by jim došlo, že tudy cesta nevede.

To je na tom právě to divný. Žádnýho vůdce nemaj. A i kdyby měly a on zmizel, tak je to zastaví jen třeba na jednu nebo dvě generace a další potomci už tolik strachu mít nebudou a zkusej to znova. Byl by to nekonečnej koloběh.

Popiš mi teda jak jsou organizovaný.

Zdá se, že vzhledem k tomu, že maj jednoznačnej cíl se dostat z ohrady, tak se semkly dohromady, spojili síly a pracujou na onom cíli. No některý pracujou opravdu se zápalem a některý to jen pozorujou a dalsí se angažujou jenom když maj náladu, nebo když je na tom prostě jenom něco zaujme. V práci si navzájem pomáhaj a jsou tak schopný překonat i složitější zábrany ve stavbě. Každá ovce něčim přispěje a když se to shledá s praktickym výsledkem, začnou to okamžitě používat. Jiná ovce si toho všimne, napadne jí nějakej zlepšovák, začlení ho do předešlýho vynálezu a po odzkoužení funkčnosti to zas okamžitě používaj. Ta rampa je patro od patra dokonalejší.

No vidim, že to zaběhlo už pěkně daleko. Takže cíl je jasnej, nesměj nám utýct. Kdo by je pak po všech čertech honil. Čili jim musíme zabránit v dostavení rampy a zabezpečit to, aby se o nic pododnýho už nikdy nepokusily. Nejjednodušší, co mě teď napadá, je nějak narušit jejich komunikaci, to bude váš úkol. Mezitim se poradim, jak budem postupovat v nadcházející domestikaci.

Za nějakej čas.

Tak jak to vypadá?

Povedlo se nám celkem snadno dekódovat jejich komunikaci. Poté jsme si je rozdělili do menších skupin a na základě dekódovaný komunikace, vštípili každý skupině jejich vlastní komunikaci tak, aby si navzájem jedna skupina nerozuměla s nějakou jinou. Vzniknul celkem chaos a stavba rampy je zatim zastavena.

Výborně nastávající proces bude probíhat ve stejnym duchu. Aby jsme dosáhli cíle, musíme jejich pozornost odvést od ohrady, čili je něčim zaměstnat. Narušením komunikaze vzniknul chaos a následně s tim i rozpory mezi navzájem si nerozumícíma skupinama. Teď se mezi sebou nemůžou dohodnout, což drží jejich pozornost od ohrady. Nicméně situace vzájemný spolupráce ovcí je do budoucna nepřípustná. Musíme je donutit aby nemysleli na ostatní ovce, ale každá ovce jen na sebe. To že jejich komunikace je tak primitivní, nám hraje jen do karet. Takhle se na ničem pořádně nikdy nedohodnou. Bude to chtít, aby u týhle komunikace zůstali co nejdýl a nerozvinuli žádnou dokonalejší.

Celej účinek ještě podpoříme tim, že je rozdělíme do dalších podskupin, který se můžou různě promíchávat i do skupin navzájem si nerozumících. Bude se to jmenovat náboženství a časem to bude žít svym životem. Vydrží to snad dlouho a nebude s tim tolik práce. Bude to fungovat tak, že za pomoci projekce jim v různejch částech ohrady naordinujete různý náboženství. Vyberte si nějakou ovci, kterej se bude řikat třeba prorok a sehrajte jí nějaký divadlo. Ona to pak předá dál. Něco se chytne něco asi ne. Ty náboženství můžou bejt v podstatě všechny stejný. Jde o to je přesvědčit, že je bůh, kterej je vševědoucí a všemohoucí a že v něj maj věřit a uctívat ho. Chyták bude v tom, že každý náboženství bude mít jinýho boha, kterej bude jakoby řikat něco malinko jinýho něž bůh ze sousedního náboženství a jedno z pravidel každýho náboženství bude, nevěřit ničemu jinýmu než tomu svojemu náboženství, potažmo svýmu bohu. Tim vzniknou hádky a konflikty a po ohradě, natož co je za ní, už ani nevzdychnou. Samozřejmě vytváření dalších skupin a podskupin se meze nekladou. Čim víc, tim líp. Dobrý by bylo, kdyby si časem, třeba začli nejaký odlišnosti vymejšlet i samy.


Zase po nějakym čase.

Tak co? Jak se mezi ovcema ujal náš nejnovější výmysl? Funguje?

Pane, funguje dokonale. Ovce to spolkly i s navijákem. Hádaj se mezi sebou a na únik z ohrady neni nejmenší pomyšlení. Dokonce jsme jim tam nechali tu rampu, kterou na začátku stavěli, abysme viděli, jestli se o ni nějaká ovce třeba nezačne zajímat a včas zasáhli, ale oni jsou dokonce rozhádaní i ohledně toho k čemu ta rampa původně byla. Někdy je to opravdu zábavný je v tej ohradě pozorovat.

No vidíte jak to de. Zavedení trvalo jenom pár generací a vydrží to desítky i stovky generací. Občas jim tam nejaký náboženství můžete klidně přihodit, ať neusnete na vavřínech. Přistoupíme k dalšímu kroku. Vzhledem k tomu, že maj teď mezi sebou stále zmatek, je to ideální chvíle pro to, zavést pyramidovou strukturu vlády. Vytvořte si mezi nima elitní skupiny ovcí, který vás budou poslouchat. Slibte jim třeba, že se budou mít dobře a dávejte jim za to nějaký lepší žrádlo. Myslim, že sou už tak daleko, aby to na ně zabralo. Tyhle ovce budou pak skrytě v pozadí vládnout ostatním ovcím. To znamená, že budou dosazovat vůdce všech skupin, přičemž konrétní skupina si musí myslet, že jim vládne jejich vůdce, který je na vrcholu vládní pyramidy. Tento vůdce bude samozřejmě ovládán našima elitníma ovcema a vy ovládáte je, čili následně všechny ovce. V pozadí od ostatních ovcí museji bejt proto, protože standartní vůdce nemá dlouhou trvanlivost. Tahle skrytá ovce vydrží u moci dýl a za svůj jeden život bude schopná dosadit klidně i pět jinech vůdců, který bude ovládat, což nám taky ulehčí práci. Viz situace, kdyby se stal nejakej průser, tak ovce sejmou konkrétního vůdce, přičemž naše elitní skrytá ovce zůstává bez úhony a může dosadit novýho vůdce. Logicky bude výhodný, aby elitní ovce byly z určitejch rodin, který můžou postupem času být pod našim dohledem, aby ty elitní ovce nekontrolovaně nepřibejvali a nebylo jich nakonec nezvladatelný množství. Timto způsobem máme všechny ovce pod naprostou kontrolou a můžem jim kdykoli nakukat, co bude potřeba. Nejaký dotazy?

Co když se nějaká vůdčí ovce, nebo dokonce elitní postaví proti našim plánům?

Patlat se stim nebudem. Vytvořte elitní skupinu tak, aby měla odhodlání a zázemí, v kterym nebude problém tuto černou ovci prostě odstranit, aniž by se to ostatním ovcím zdálo nějak podezřelý.

OK pane, to nebude problém.

Čas v ohradě plyne.

Jakpak se v ohradě daří naší elitě?

Elita je zavedena a funkční pane. Vůdce dosazují úplně jednoduše a daří se jim i bez povšimnutí odstraňovat černé ovce.

Výborně. Koukal jsem na analýzu dění v ohradě z minula a po poradě s pár kolegy připravil ještě jednu modifikaci pro lepší ovládání ovcí. Vzhledem k tomu, že mezi sebou začaly obchodovat a maj, díky vám, dobře nasměrovanej dojem, že za nějakou materiální věc, kterou někomu poskytnou, by měli dostat nějakou jinou materiální věč, nebo aspoň něco, je na čase zavést nějnovější vynález, kterej sem nazval finanční systém. Postupně zavedeme universální věc, kterou si ovce budou navzájem dávat za jakoukoli jinou věc a nebude se jim to zdát divný. Budeme tomu řikat třeba peníze. Ty bude ovce mít možnost vyměnit za cokoli. Bude záležet na tom, kolik těch peněz má, aby je mohla vyměnit za víc věcí. Nastane hon za tim, kdo má nejvíc peněz. Nejen, že je to další věc, kterou se můžou zaobírat a nemyslet na to jak z ohrady, ale ešte se tim budou dát i ovládat. Zavedeme systém, kterej bude kontrolovat veškerý peníze a budeme mu řikat třeba bankovní systém a ten budou mít pod kontrolou naše elitní ovce. Pomocí tohoto systému budou mít větší možnosti v ovládání různých situací, který můžou nastat.

Ovce budou dávat svejm vládám pravidelně nějaký množství peněz. Budem tomu řikat daně. Daně budou úplně na jakejkoli proceduře, která se bude dělat. Starost o to, aby se správně odváděli daně, bude mít víc a víc ovcí. Budeme jim řikat třeba účetní. Nato eště třeba přidámě další, který budou kontrolovat, jestli někdo neodved nějakou daň. Každej jejich výzkum, každá výroba, distribuce, prostě jakejkoli rozvoj, nebo pohyb, bude závislej na penězích a všichni v podstatě nebudou mít jinou možnost, než neustále počítat peníze při každej proceduře, kterou budou chtít udělat. Jestli se budou chtít pustit do nějakýho vetšího projektu, budou omezený množstvím peněz a ty bude ovládat naše elita, takže my. Plus s každou takovouhle procedurou, kterou budou chtít podniknout, budou muset dělat nějakej papír, tomu by se mohlo řikat třeba byrokracie a bude jim to nařizovat zákon, kterej budou dělat ty figurky naší elity a aby toho nebylo málo, tak ten zákon budem pořád nějak měnit sem a tam, čimž se bude muset všechno znova přepočítávat a dělat nový a nový papíry, což zaměstná víc a víc ovcí a otvírá to možnost pro vytváření novejch a novejch zbytečnejch prací, který se budou klidně úplně výhradně zabejvat jenom penězma, nebo papírováním a většina populace se nakonec bude zabejvat nějakou z těhle uplně jalovejch činností.

A i to malý procento ovcí, který bude dělat něco užitečnýho, se bude muset neustále spoustu času zabejvat finanční situací a prokousávat se různou byrokracií, že i je to abnormálně zpomalí v jejich činnosti. Celkové oslabení vývoje ovcí předpokládáme po nasazení těchto systémů o 80 až 95%, což nám tim pádem přidá spoustu času, než budeme muset přijít zase s něčim novym. Zároveň, až se tenhle finanční systém rozjede, se bude moct postupně převést už jen do virtuálního stavu, což umožní naší elitě snadnější manipulaci ve větších měřítkách a budou s tim schopný ovlivňovat události v rozmezí celý ohrady.

Pane, plán je to geniální. Zabere to ale trochu času něž tyhle systémy implementujeme. Spousta ovcí přece jenom nejni uplně dementní a mohly by to prokouknout. Máme nějakej časovej limit?

Rychlost zavádění systému nechám na vás. Je jasný, že to ovce nesměj prokouknout, ale momentálně nechcem redukovat stavy a nějak zaměstnat je potřebujem, protože rozhodně nechcem, aby myslely na útěk z ohrady. Tenhle systém omezí ovce zatraceně hodně, a proto bude samozřejmě náchylnější k tomu, aby ho ovce prokoulky, ale věřim, že vaše zkušenosti se zaváděnim minulejch systémů ponesou ovoce. Myslim, že ohledně inteligence ovcí a jejich obezřetnosti vůči našim změnám do příšte něco vymyslíme. Připravte se, že implementace systému pro otupění ovcí a finančního systému, se budou protínat, ale nedělejte si starosti, systém na otupění ovcí zas tak složitej nebude. Přece jenom sou to primitivní ovce a zatim se nám povedlo jim nakukat uplně všechno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama