CHCI VIDĚT SVOU DUŠI

11. října 2010 v 16:36 | katrin

Ležela jsem na posteli a zkoušela meditaci. Napadlo mě zkusit uvidět svojí duši. Tak jsem tuto otázku vysílala do prostoru a čekala, co se předemnou zjeví. Jenže stále nic neobvyklého. Zkoušela jsem tomu napomoct a představit si před sebou nějaký energetický komplex, ale stále nic. Pořád jsem viděla nábytek a okolí svého pokoje, akorád jsem viděla trochu energie. Pak se mi zjevila odpověď. Zněla takto:

Duši vidíš všude okolo sebe. Říkám si: Jak to? Vždyť vidím okno, sedačku a stůl. To není má duše. Další odpověď: Duši vidíš všude okolo sebe. Ano, je to tvá duše.
A pak jsem to pochopila. Všechno hmotné (i nehmotné), co máme kolem sebe, je obraz naší duše. Ať už v symbolickém nebo doslovném smyslu. *

* V sybolickém smyslu jako že vše, co nás obklopuje a potká, vyjadřuje obrazně stav naší duše. Neštěstí - nešťastná duše.
V doslovném smyslu jsem to pocítila také. A to tak, že všechno, co mě obklopuje JE moje duše. I když to zní na první pohled neuvěřitelně, tak jsem pochopila, že jsem všechno, co vnímám a mnohem víc. Doslovně - to, co momentálně vnímáš, to jseš. Pokud bych byla jiná, vnímala bych něco jinýho (byla bych někde jinde).

Pokud prožívám něco, co nechci, tak můžu:
a) odejít - ovlivnění fyzické reality fyzicky - navenek
b) představovat si cokoli chci - ovlivnění fyzické reality psychicky - uvnitř
c) naučit se mít rád to, co momentálně rád nemám - změna vnitřního postoje

Pokud se s někým v životě hádáš, nebo něco nemůžeš přijmout, tak to znamená, že nemůžeš přijmout část tvojí duše. Toto se ti takto promítá navenek.
Např. Já nemůžu přijmout to, když má někdo hraný smích (ale sama výjimečně ho také mám - v situaci kdy je vhodné se smát,ale smát se mi nechce). Docela mi vadí, když se někdo směje tím nuceným smíchem. Zkusila jsem přijmout ve svojí duši to, že to také dělám + když to dělat nechci, tak to nedělat jenom kvůli okolí. A hned mi hraný smích vadí o hodně míň a také se s ním méně setkávám.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 3. května 2011 v 23:00 | Reagovat

Něco na tom bude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama