ANASTASIA (Vladimir Merge)

18. října 2010 v 17:01 | katrin

Když jsem si šla koupit tuto knihu (nevěděla jsem, jestli si jí mám koupit, protože si knihy většinou nekupuju ale půjčuju z knihovny a tahle v ní není), tak jí prodavač nemohl najít. Já jsem tam stála u regálu a mimoděk koukala na hřbety knih do blba. Když jsem zaostřila, tak jsem zjistila, že na ní přímo celou dobu koukám! Tak jsem si jí prohlédla a brala to jako znamení, že si jí mám koupit. No nelitovala jsem (i když moje peněženka možná trochu, protože má 9 dílů a koupila jsem si pak skoro všechny:) Ale každopádně intuice byla správná, protože tohle je knížka, kterou chci mít rozhodně doma, abych jí mohla půjčovat dalším lidem.

Již dříve jsem se rozhodla, že je pro mne nejvýhodnější žít v chatce se zvířatama - mám pak hodně volnýho času, jsem v přírodě a dělám to, co mě baví. Jenže jak to zrealizovat? V téhle knize jsem se dozvěděla mnoho potřebného. Říká se tomu permakultura a je to o tom, že si člověk pěstuje všechno jídlo sám, a tak je mimo systém peněz. Není tedy více zotročený. Nemusí se bát o střechu nad hlavou ani o to, že když ho zítra vyhodí z práce, tak pokud nesežene rychle práci novou, nebude mít co jíst. A to nemluvím o starosti, jak zabezpečit děti. Zatímco běžný člověk žije stereotypem - ve strachu, člověk, co tvoří, žije v lásce.

Dále se zde dozvíme i věci z politiky, ale trochu jiným způsobem, než nás učí ve škole a než si lidé normálně myslí. Je jasné, že ten, kdo někoho ovládá (běžného občana), tak že mu asi neprozradí svůj pravý způsob. To by byl sám proti sobě.

Kniha je napsána takovým způsobem, aby působila na obrazy uložené v nás. Mě se třeba při čtení objevovali obrazy, u kterých jsem si vzpomněla, že jsem je znala jako dítě. Asi to bylo kolektivní nevědomí. Tím zjistíme, že dějiny tak, jak jsou nám podávány, nejsou pravdivé. Věříte více věcem uloženým v podvědomí, nebo škole?

Také je tu samozřejmě kritika naší společnosti a zamyšlení se nezávisle o tom, jestli náš vývoj jde vpřed a nebo dozadu..

Zde přikládám ukázku z knihy. Tento příběh mne zaujal, protože při jeho čtení jsem měla pocit, že už jsem to slyšela. Buď je to známá legenda a nebo je to zakořeněno v obrazech v nás. Pro lepší čtení stačí kliknout pravým tlačítkem a dát uložit obrázek jako:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama